مطمئن گام بردارید…

شبکه و امنیت

امروزه با پیشرفت روزافزون تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین وابستگی انکار ناپذیر کسب و کار و فرایندهای سازمان‌ها و شرکت‌ها به این تکنولوژی و متاثر بودن از آن، اهمیت محافظت از این تکنولوژی و بسترهای مربوط به آن را در دید مدیران و کاربران افزایش داده است.
در همین راستا و برای ایجاد امنیت در این بسترها، سازمان‌ها و شرکت‌ها اقدام به تهیه و استفاده از تجهیزات مختلف امنیتی می‌ نمایند. توجه بیش از اندازه به بحث خرید تجهیزات امنیتی را می‌ توان یکی از بزرگترین مشکلات شرکت‌ها و سازمان‌های کشور در این زمینه ذکر نمود.
این در حالی است که امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات مقوله ای فراتر از خرید تجهیزاتی چون دیواره‌های آتش و سیستم‌های تشخیص نفوذ و … بوده و به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها علی رغم بهره‌مندی از تجهیزات به روز و گرانقیمت همچنان با بحران‌ها و مشکلات امنیتی بسیاری دست به گریبانند.

یکی دیگر از الزامات سرویس دهی کامل و صحیح، وجود پشتیبانی برای سرویس ارائه شده است. واضح است که با پیشرفت تکنولوژی اطلاعات و فناوری اطلاعات، صورت تهدیدهای امنیتی نیز تغییر می‌یابند. به علاوه بسترهای تبادل اطلاعات به روز رسانی شده و در نتیجه ملاحظات و سیاست‌های امنیتی نیز باید بروز رسانی گردند. همچنین تجهیزات امنیتی نیز همانند دیگر تجهیزات، نیازمند بررسی و بروز رسانی و رفع عیب می‌باشند.
در کنار همه موارد مذکور وجود کارشناسان مطلع از تهدیدات امنیتی و دانش روز، مجرب و کارآزموده و استفاده از تجارب آن‌ها در بررسی خطاهای موجود در شبکه و تجهیزات امنیتی و بررسی رخدادهای ثبت شده ضروری می‌باشد.

– ضرورت توجه به امنيت شبكه
گسترش تهديدها عليه سرمايه¬هاي اطلاعاتي سازمان
• افزايش دانش و انگيزه نفوذگران شبکه‌ها
• پيشرفت فنآوري‌ها و روش‌هاي نفوذ به شبکه
• افزايش روز افزون انواع ويروس‌هاي كامپيوتري
• وجود ضعفهاي امنيتي در سيستم عامل‌ها و برنامه‌هاي كاربردي
• وجود كاربران غير حرفه‌اي و آموزش نديده

2934 حمله امنیتی در روز…

– نتايج بي توجهي به امنيت شبكه
نفوذ به شبكه و دسترسي به اطلاعات محرمانه
• سوء استفاده مالي
• تخريب اطلاعات موجود و نرم‌افزارها
• تخريب سخت افزاري
• از كار انداختن سرورها و اشغال پهناي باند

در همین راستا و با توجه به مشکلات و پیچیدگی‌های موجود در مسیر امن سازی فضای کسب و کار مجازی، شرکت توکان با تکیه بر دانش و تجربیات کاری ارزشمند کارشناسان خود اقدام به ارائه انواع سرویس‌های امنیتی به بانک‌ها، ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی می‌ نماید.به همین منظور این شرکت افتخار دارد تا جهت رضایت مشتریان خود سرویس‌های پشتیبانی کامل را در تمامی مباحث امنیت فضای مجازی و در تمامی روزهای هفته و در تمامی ساعات روز (۲۴×۷) به مشتریان خود ارائه نماید.